Nawałnica powaliła najstarsze drzewa w Parku Jordana, pomniki przetrwały

16

Nawałnica, która przeszła nad ranem  8 lipca przez Kraków  powaliła wiele drzew,  w tym najstarsze drzewo (wiąz)  w Parku Jordana posadzone przed ponad 100 laty przez dr Henryka Jordana, najbliższy pomnik ks. biskupa Albina Małysiaka  przetrwał, podobnie jak inne pomniki, mimo połamanych konarów spadających opodal.

Połamane drzewa widoczne są też na placu zabaw. Całe szczęście, że nawałnica przeszła nad ranem.

Jeszcze niedawno pod wiązem dr Jordana odbywały się uroczystości i różne  imprezy dla dzieci.

Przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się m.in.  na pobliskich Błoniach i w także w Parku Jordana i zgromadzą ogromne rzesze młodzieży,  konieczne jest przeprowadzenie przeglądu drzewostanu Parku w ramach kompleksowej rewaloryzacji tej chluby Krakowa.

(zdjęcia i informacje – Józef Wieczorek)

Kraków, 8 lipca 2015 r.

1

5

3

7

6

10

11

12

13

14

15

Reklamy

2 comments on “Nawałnica powaliła najstarsze drzewa w Parku Jordana, pomniki przetrwały

  1. To jakiś znak od Boga ! Spustoszenie w parku symbolizuje spustoszenie moralne w Ojczyźnie, która z tego nie prędko się pozbiera, a które to zniszczenie narodu-Polski- jak aborcje, in vitro,” przeciw przemocy”, zezwolenie na budowy meczetów (już w Warszawie) czyli wpuszczenie wroga do naszego domu, wyprzedaż Ojczyzny , preferencje homoseksualne,ich „małżeństwa: i adopcja dzieci by demoralizować i niszczyć następne pokolenie Polaków, niszczenie wiary poprzez wyśmiewanie, opluwanie, niszczenie kultury narodowej i idei narodowej, patriotyzmu i wszelkich normatyw zdrowych, odwiecznych i naturalnych, obowiązujący rasizm (większość narodu nie ma prawa głosu a jedynie jakieś nieokreślone jednostki wrogie Polsce mają priorytet w karierach,zarobkach i awansach)…doprowadzi do „wymarcia”,zaniknięcia białej rasy Polaków-tych o duszy szlachetnej,wiernej Bogu i Ojczyźnie,wiernej wolności i prawdzie. Nas po prostu nie będzie na mapie świata jako naród o łacińskich korzeniach i duchowości. Widzę dalekowzrocznie, czego życzę też prawicy,która zadowala się tym co dziś, a więc gospodarką, a narodem,nowym pokoleniem- jego zdrowiem duchowym-moralnym,etycznym,edukacją przez duże E – NIE ! Z wyrazami szacunku Sława (Sodoma i Gomora-miasta zdeprawowane już nigdy się nie odrodziły).I dodam, że moje analizy i ostrzeżenia budzą w wielu sprzeciw co mnie bardzo tolerancyjnie nastraja dla ich umiejętności p o j m o w a n i a.

    Polubienie

  2. Jestem zachwycona kadrem tych ujęć ! Najwyższa artystyczna jakość połączona z zachowaniem grozy spustoszenia i klimatem osamotnionych i zagubionych w tym spustoszeniu Bohaterów polskich. Zupełnie adekwatne do obecnie panującej POtwornej rzeczywistości w Ojczyźnie. Bolesne to.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s