Najdelikatniejsze muśnięcia Gazety Wyborczej zaprowadzającej ład i porządek w Parku Jordana

1

Najdelikatniejsze muśnięcia Gazety Wyborczej zaprowadzającej ład i porządek w Parku Jordana

(tekst i zdjęcia – Józef Wieczorek)

Krakowska Gazeta Wyborcza kontynuuje serial o Parku Jordana (Komentarz tygodnia. Park Jordana, patriotyzm i bałagan – Michał Olszewski31.07.2015 Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,18462532,komentarz-tygodnia-park-jordana-patriotyzm-i-balagan.html#ixzz3hU37wHkP ),

2a

w którym daje sobie prawo słowami redaktora naczelnego ‚do wytaczania przy każdej okazji najcięższych dział, do pomówień, kalumni, insynuacji i zwykłych oszczerstw.’ żeby użyć jego słów,  jakże zasadnych do tego co zawiera ten serial,  a co postępowa GW przypisuje – jak zwykle na opak – konserwatywnej opinii publicznej.

Choćby najdelikatniejsze muśnięcie tego, co dla prawicy drogie, wywołuje histerię.” pisze redaktor naczelny.

Przytoczmy zatem kilka najdelikatniejszych muśnięć redaktora naczelnego:

„ewidentne wynaturzenia”

„gabinet osobliwości” ( na panteon Wielkich Polaków)

„bałagan”

„pomieszanie z poplątaniem”

„ewidentne bezhołowie”

Zresztą każdy sobie może wyczytać i zrobić wykaz pomówień, kalumni, insynuacji i zwykłych oszczerstw serwowanych niemal w każdym akapicie przez redaktora naczelnego,  ważącego się na najcięższe słowa bezzasadnej krytyki wobec Kazimierza Cholewy i Parku Jordana a mimo to walącego poniżej pasa –  „ nikt nie waży się na najlżejsze choćby słowo krytyki wobec tego, co robi.”

Czy redaktor czyta to co pisze, czy jest w stanie to zrozumieć ?

Ze znajomością tego co pisze GW u redaktora naczelnego dobrze nie jest . Pisze np. „ Rada miasta ochoczo akceptuje wszystkie jego pomysły” co stoi w dramatycznej sprzeczności wobec tego co GW pisała np. „ Na popiersie Lech Kaczyński poczeka minimum dwa lata – Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8282105,Na_popiersie_Lech_Kaczynski_poczeka_minimum_dwa_lata.html#ixzz3hUG4fzv1 ,Pomniki czterech ofiar tragedii smoleńskiej mogą stanąć w Krakowie – http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,8274987,Pomniki_czterech_ofiar_tragedii_smolenskiej_moga_stanac.html

Redaktor naczelny GW nie ma za bardzo pojęcia o tym co pisze GW, a o tym co się dzieje w Parku Jordana nie ma pojęcia zielonego.

W ramach zaprowadzania przez GW  ładu i porządku w Parku Jordana, zgodnie ze swoją ideologią,  aleja główna parku została zawężona o ponad metr ( pomniki nie zawężają jej ani o 1 cm !).co dla niekiedy tłumnie odwiedzających Park jest sporym utrudnieniem.  5

Służby, po jednej wizycie GW w Parku, te idiotyczne rozporządzenia natychmiast wykonały, a rzekomy dyktator Parku nie miał nic do powiedzenia – choć powinien !

GW zapewniła swoimi rozporządzeniami -w ramach walki z wynaturzeniami – ‚odpoczynek plecami do narodowego bohatera’ z czego jest zdaje się dumna.

4

Rzeczywiście jest to wielki i twórczy wkład GW do postępowej polityki historycznej.

GW, mimo ze poodwracała ławki plecami do świętych i wyklętych – woła o pomstę do nieba, nie wyrażając nawet wątpliwości czy to wołanie w niebie zostanie wysłuchane.Ano zobaczymy.

Pomnik Marii Curie – Skłodowskiej odbiega swoim stanem od pozostałych pomników i zdumienie ogarnia, że GW tak troszcząca się o estetykę do tej pory nie zafundowała poprawy/wymiany tego pomnika. Przecież sporo zarabia na swoich tekstach, choćby tych szkalujących Park Jordana ?

6

Nic konstruktywnego, pozytywnego GW zdaje się nie jest w stanie zrobić. GW ma wiernych czytelników ze świata nauki, który na potęgę stawia liczne, wspaniałe nieruchomości akademickie, a jakoś dla swojej największej uczonej nawet skromnego popiersia nie jest w stanie poprawić. Może ten świat jest zawstydzony tym, że uczona ta swoje badania prowadziła w nędznej szopie, a nie w akademickich pałacach, więc i na pałacową rzeźbę nie zasługuje ?

Redaktor gani Kazimierza Cholewę, że ten – mimo że w jego (tj. redaktora) chorych zwidach jest kimś w rodzaju dyktatora Królewskiego Miasta Krakowa – nie podnosi poziomu funkcjonowania Muzeum Armii Krajowej ?

Nie podaje jednak kiedy to GW mianowała Kazimierza Cholewę dyrektorem, czy raczej ‚nad-dyrektorem’ tego muzeum, aby takie zarzuty wysuwać.

W swych horrendalnych bredniach postępowy lewicowy redaktor naczelny insynuuje, że prawicowi dziennikarze naopowiadali bzdur o Parku Jordana  córce rtm. Pileckiego. Nie mam wątpliwości, że gdyby jacyś dziennikarze, choćby prawicowi, naopowiadali pani Zofii Pileckiej jakieś bzdury o jej ukochanym Parku Jordana,  to by ich przepędziła tam gdzie pieprz rośnie.

Pani Zofia, chociaż mieszka w Warszawie, zna doskonale Park Jordana  (zupełnie inaczej niż krakowscy dziennikarze GW) i świetnie się w nim czuje ( także w Jordanówce – „w opuszczonym, smutnym miejscu” w ujęciu redaktora naczelnego GW) 

pp

J4

Do mojej rzetelnie udokumentowanej rzeczywistości parkowej redaktor naczelny GW nawet się nie odnosi – zawstydzające milczenie ! lub w najdelikatniejszym języku redaktora naczelnego – „ ewidentne bezhołowie„ 

Bibliografia:

Konieczna ochrona środowiska akademickiego przed zanieczyszczeniami emitowanymi przez Gazetę Wyboczą

https://blogjw.wordpress.com/2015/07/28/konieczna-ochrona-srodowiska-akademickiego-przed-zanieczyszczeniami-emitowanymi-przez-gazete-wybocza/

Patriotyczny Park Jordana na celowniku Gazety Wyborczej !
https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/25/patriotyczny-park-jordana-na-celowniku-gazety-wyborczej/

GW – krakowski wulkan nienawiści do wszystkiego co polskie i wielkie

https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/29/gw-krakowski-wulkan-nienawisci-do-wszystkiego-co-polskie-i-wielkie/

Tyłem do bohaterów i świętych – zgodnie z dyrektywą GW urządzającej Park Jordana wg swojej ideologii

https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/29/tylem-do-bohaterow-i-swietych-zgodnie-z-dyrektywa-gw-urzadzajacej-park-jordana-wg-swojej-ideologii/

4 comments on “Najdelikatniejsze muśnięcia Gazety Wyborczej zaprowadzającej ład i porządek w Parku Jordana

  1. Pingback: Czerwona zaraza GW atakuje w rocznicę Powstania Warszawskiego | Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2015 r

  2. Jak przekonać resortowych czytelników „Gazety Wyborczej”, żeby się nie bali wziąć za sibie i zechcieli wyzdowieć. Nawet złoczyńca może syać się świętym, byle autentycznie i dobrowolnie!!

    Polubienie

  3. Pingback: Mobbing gazetowy – „Gazeta Wyborcza” wobec prezesa Towarzystwa Parku im. dr H. Jordana | Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2015 r

  4. Pingback: Konieczna rewaloryzacja krakowskich rad ! | Blog akademickiego nonkonformisty - Józefa Wieczorka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s