Parkowanie po krakowsku – czyli znakomity biznes plan straży miejskiej ?

16

Parkowanie po krakowsku – czyli znakomity biznes plan straży miejskiej ? 

(Józef Wieczorek)

W Krakowie za  ok. 15 milionów powstał podziemny parking przy Muzeum Narodowym . Rzecz w tym, że jest to parking płatny i rzadko kto chce tam parkować.

1

Żeby poprawić sytuację finansową  tej inwestycji postanowiono  zmienić system parkowania wzdłuż Al.3 Maja ( przy krakowskich Błoniach).   Wprowadzono  całkowity zakaz parkowania autobusów.

2

Dla samochodów osobowych natomiast na odcinku od Muzeum Narodowego do stadionu Wisły  opracowano  skomplikowany system parkowania oznaczony co kilkadziesiąt metrów stosowanymi objaśnieniami na tabliczkach stanowiącymi lekturę obowiązkową  dla próbujących znaleźć jakieś miejsce do parkowania.

3

4

Niektórzy znużeni zapewne lekturą zostawiają samochody niekoniecznie zgodnie z instrukcjami albo zapominają ich treść,  stąd  na tym odcinku nader często można spotkać samochody z zablokowanymi kołami i straż miejską wypisującą mandaty dla niefortunnych parkujących.

6

9

Oczywiście z płatnością nie ma dużych problemów, bo na zakończeniu tej trasy ryzykowanego parkowania, w betonowej ścianie stadionu „Wisły”,   zostało otworzone Biuro Strefy Płatnego Parkowania znakomicie oznakowane .  

14

13

12

Całość wygląda jakby stanowiła realizację  znakomitego biznes planu przynoszącego korzyści straży  a  drenującego kieszenie kierowców.     

Aleja 3 Maja to ważne miejsce na mapie miasta Krakowa.  Tu na Błoniach bywają i miliony.  Tu wojewoda Miller organizuje też ‚radosne pikniki rodzinne’ w Święto 3 Maja kiedy wzdłuż całej długości Al. 3 Maja nie uświadczy się ani jednej flagi biało-czerwonej.,   ale ani wojewoda, ani inna instytucja do tej pory nie opracowała planu dekoracji alei flagami w święta państwowe.

DSC_0003

No cóż,  to dla tych służb nie jest żaden biznes,  a przy tym byłoby to sprzeczne z nowomodnym patriotyzmem wg ideologii GW – więc  jest O.K., mimo że to kompromitacja Krakowa. Biura Opłat Karnych  za degradowanie Krakowa do tej pory nie otwarto.

Jest jeszcze jeden istotny problem.  Przy Alei 3 Maja jest główne wejście do Parku Jordana – rejon  rekreacji, szczególnie dla dzieci i   osób starszych.  Skoro przy parku parkować nie wolno przez wiele godzin na dobę – to jak korzystać z parku ?     Utrudnienia są oczywiste i dotkliwe, tak że mieszkańcy zaczynają zbierać podpisy aby  ta sytuacja uległa zmianie.  Oby to się zmieniło jak najszybciej. Nie można dręczyć ludzi i łupić ich kieszeni tylko dlatego aby poprawić kiepską sytuację finansową podziemnego parkingu !  To jest sytuacja skandaliczna.

Reklamy

2 comments on “Parkowanie po krakowsku – czyli znakomity biznes plan straży miejskiej ?

  1. Pingback: Moce i niemoce włodarzy Krakowa – Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2016 roku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s